Новини
Аудит

Аудит державного конярства: виявлені порушення на 3 млрд грн

Держаудитслужба під час ревізії ДП “Конярство України”  виявила фінансових порушень та недоліків на суму майже 3 млрд грн, зокрема й таких, що призвели до збитків на суму 225 млн грн.

Про це йдеться у звіті аудиторів про перевірку діяльності Конярства за період 2017-2020 роки.

Аудитори встановили, що поголів’я коней за вказаний період зменшилось з від 1858 до 1692, а підприємство працювало нерентабельно із накопиченням боргових зобов’язань. 

Філії Конярства у 1,5-2 рази занижували обсяги сільськогосподарської продукції та ціни на неї, керівники не дотримувались положень контрактів. Разом це призвело до недоотримання Конярством доходів на суму майже 600 млн грн, повідомляється у звіті.

онтрольними заходами встановлено факти незабезпечення належного зберігання майна, що призвело до його недостач на суму 3,2 млн грн, а через неналежний рівень претензійно-позовної роботи щодо стягнення із контрагентів боргів та недоліки ведення бухгалтерського обліку Підприємством втрачено можливість отримати належних йому доходів на суму понад 56 млн грн

зазначають аудитори.

Проблеми на підприємстві виявляють не вперше. У 2018 році аудитори зафіксували втрату підприємством 43 млн грн і вилучення 2 тис гектарів господарських угідь. 

Після останньої перевірки аудитори дійшли висновку, що розвиток конярство сприятиме “вирішенню важливих виробничих, економічних і соціальних питань країни”.

З липня 2020 року в.о. директора підприємства був призначений Євген Веретюк. 

ДП “Конярство України” утворено у 2010 році з метою реалізації державної кінної політики та популяризації місцевих порід коней. Входить до сфери управління Міністерства економіки України.