Новини
Борги

Держпідприємство заборгувало третину мільярда за виставку в Дубаї – доповнено роз’ясненням Мінекономіки

Державне підприємство “Експо-2020” за результатами півріччя 2021 року заборгувало 337,7 млн грн за організацію українського павільйону на міжнародній виставці в м. Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати). Матеріал Марлін доповнений офіційним роз’ясненням Міністерства економіки.

Про це йдеться у відповіді Міністерства економіки, яке управляє підприємством, на запит Марліну.

За рахунок цих коштів  здійснено будівництво павільйону України в м. Дубаї, його облаштування, внутрішнє наповнення та утримання в рамках підготовки та забезпечення участі України у виставці.

“Відповідно до фінансової звітності підприємства станом на 30.06.2021 із загальної суми кредиторської заборгованості (337 685,6 тис. гривень) цільове фінансування заходів з підготовки та проведення виставки складає 337 510,5 тис гривень, поточні зобов’язання – 175,1 тис гривень”, – розкрили деталі у міністерстві. 

Участь України на міжнародній виставці покривається за рахунок бюджетних коштів в межах програми “Забезпечення двостороннього співробітництва України з іноземними державами та міжнародними організаціями, інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних форумах, конференціях, виставках”

Цього року на цю бюджетну програму виділили 69,6 млн грн, тобто в майже 5 разів менше, ніж потрібно на покриття боргів держпідприємства. 

Всесвітні виставки “Експо”, на яких країни-учасниці презентують сучасні винаходи та технології, проводяться кожні п’ять років. Виставка в ОАЕ мала відбутись у 2020 році, проте через пандемію COVID-19 була перенесена на жовтень поточного року. 

Для презентації України в Арабських Еміратах було створено державне підприємство “Експо-2020”, яке увійшло до сфери управління Міністерства економіки.

Доповнення до аналітичного матеріалу про заборгованість ДП “Експо-2020” з врахуванням офіційного роз’яснення Міністерства економіки

Міністерство економіки України надало роз’яснення з приводу кредиторської заборгованості державного підприємства за організацію виставки Експо-2020 у м. Дубаї ОАЕ.  

У відомстві зазначають, що 337,5 млн грн, вказаних у звіті в розділі “Кредиторська заборгованість”, є не боргами, а коштами, отриманими з державного бюджету, які будуть виплачені найближчим часом за організацію виставки в м. Дубаї.    

Так як ДП “Експо-2020” є малим підприємством, воно подає скорочену звітність, і у ній Довгострокові зобов’язання, цільове фінансування та забезпечення ідуть одним рядком. Цільове фінансування – це гроші, які отримано ДП  “Експо-2020” з державного бюджету для підготовки та забезпечення участі України у виставці 

наголошують у Мінекономіки.

У міністерстві запевняють, що неоплачена частина робіт згідно договорів буде погашена за результатами проведення виставки Експо-2020, яке триватиме впродовж шести місяців.

Команда Марлін вітає відкритість Міністерства економіки України, і закликає роз’яснити природу кредиторського боргу всіх державних підприємств в управлінні міністерства, яка на сьогодні складає у сумі понад 34,3 млрд грн.