Новини
Фінзвіт

Готелі Міноборони роками занепадають та працюють у збиток

Готель “Козацький”, що знаходиться у самісінькому центрі Києва на Майдані Незалежності, прозвітував за 2020 рік про чисті збитки на суму 12,2 млн грн. Готель “Власта” у м. Львів минулий рік завершив  із фінансовим результатом 251 тис грн збитку. Готель “Братислава” у м. Кривий Ріг за 9 міс 2020 року отримав 820 тис грн збитків.

Усі готелі є державними та належать до сфери управління Міністерства оборони України, яке відмовилося передавати їх на приватизацію як непрофільні активи.

Про це повідомляє Марлін із посиланням на фінансові звіти готелів “Козацький” та “Власта”, які працюють у формі державних підприємств; на інформацію з держконцерну “Військторгсервіс”, до складу якого входить готель “Братислава”, а також на коментар Фонду держмайна.

Фінансові показники державних готелей Міністерства оборони за 2020 рік

У 2020 році заборгованість столичного готелю “Козацький” перед постачальниками, бюджетом та за оплату праці склала 10,3 млн грн, з яких 8,1 мільйонів грн визнані простроченими.  

Серед основних причин зростання боргу вказано скорочення діяльності та арешт рахунків готелю. 

У період до поширення COVID-19 готель “Козацький” також працював у збиток, який за 2016-2019 роки сумарно сягнув позначки в 995 тис грн. 

Минулого року державне підприємство “Готель “Козацький” по черзі очолювали троє виконуючих обов’язки директора.

У фінансовому звіті столичного готелю також згадуються результати державного аудиту його діяльності за 2014-18 роки, відповідно до яких  готельний комплекс Міноборони недоотримав доходів на суму 9,7 млн грн, а також поніс втрат на суму 26,6 мільйонів. 

Інший готель Міноборони “Власта” у Львові за 2016-2018 роки отримав чистих збитків на загальну суму 230 тис грн. 

У пояснювальній записці до звіту “Власти” за 2020 рік йдеться також про кредиторську заборгованість на суму 7,2 млн грн перед постачальниками та бюджетом.

На даний час 90% номерного фонду готелю потребує поточного ремонту, водопровідна та каналізаційна мережі будівлі готелю знаходяться в незадовільному стані та потребують капітального ремонту із заміною 90% труб, система електропостачання потребує реконструкції відповідно до сучасних вимог, 75% внутрішніх електромереж потребують заміни.

наголошують на критичному стані об’єкту представники державного підприємства “Готель “Власта”.

Готель “Братислава” у м. Кривий Ріг теж працює у збиток. У 2007 році готель втратив незалежний статус “державне підприємство” і був введений як  актив до складу концерну “Військторгсервіс” Міноборони, що ускладнює виокремлення та аналіз окремого фінансового звіту готелю від концерну.

За інформацією джерел Марліну у Міністерстві оборони за неповний 2020 рік “Братислава” отримала чисті збитки на суму 820,1 тис грн. У 2019 році збитки сягнули 715, 1 тис грн. 

У Фонді державного майна України підтвердили Марліну, що надіслали запити на передачу всіх трьох готелів Міноборони на приватизацію через непрофільність активів для військового відомства та їх збитковість. 

Однак в Міністерстві відмовилися від ідеї приватизації, і залишили готелі під своїм управлінням.     

У 2019 році Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження за фактами зловживання службовим становищем посадовими особами ДП “Готель “Козацький”. 

За версією детективів, в період з 2015 по 2019 рік посадові особи готелю “Козацький”, використовували сервіси інтернет-бронювання “hotelbeds”, “booking”, “expedia” та інші для розселення клієнтів за оплату у  безготівковій формі на приватні рахунки, а не на рахунок державного підприємства.  Це завдало шкоди державним інтересам на суму 12,09 млн грн. 

Нагадаємо, що приватизація державного готелю “Дніпро” у 2020 принесла бюджету 1,1 млрд грн доходу.