Новини
Фінзвіт

Компанія Укравтодору отримала 118 млн грн збитків

За три квартали 2021 року державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України”, 100% акцій якої належить Укравтодору, відзвітувала про чисті збитки на суму 118 млн грн. Державна компанія входить в сферу контролю Міністерства інфраструктури України.

Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства  за третій квартал 2021 року, повідомляє Марлін.

Серед причин збитків у компанії перерахували наступні чинники:

  • Недостатній обсяг надходжень від замовників за виконані роботи з ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг.
  • Блокування рахунків компанії і неможливість участі у тендерах.
  • Витрати на утримання виробничих баз, які не використовуються у виробничій діяльності.

Компанія володіє 6,4 млрд грн активами, та має 3,6 млрд грн фінансових зобов’язань. З 2018 року сума активів знизилась на 100 млн грн, а сума зобов’язань навпаки зросла на 400 млн.

Раніше у компанії повідомляли, що 90% техніки та обладнання застарілі і потребують оновлення.

На 27 дочірніх підприємствах компанії працюють 12 543 осіб. Середня заробітна плата працівника складає 9 тис грн, менеджера середньої ланки 15 тис грн, керівника 36 тис грн, а члена наглядової ради – 238 тис грн. 

Згідно з відкритими даними, в жовтні місяці очільник компанії Тарас Петрушак отримав 233 363 грн фінансової винагороди. Таким чином керівник або член наглядової ради отримують винагороду за роботу в 26 разів більше ніж винагорода одного працівника.

Протягом п’яти останніх років Петрушак не керував великими компаніями, а обіймав посади заступника та першого заступника начальника управління в державній установі “Укрспортзабезпечення”, що може прямо суперечити стандартам Організації економічного співробітництва та розвитку – ОЕСР, відповідно до яких, попередній професійний досвід директора державної компанії має бути релевантним керівній посаді.   

У Марліні наголошують, що державна форма власності ДАК “Автомобільні дороги України” суперечить урядовим засадам політики держвласності від 2018 року, відповідно до яких всі підприємства, які не є стратегічними, і на які не покладаються соціальні функції, мають бути приватизовані. Також відповідно до згаданих засад, міністерства мають докладати зусиль, щоб державні компанії розвивалися та приносили прибутки.   За результатами 2020 року державна акціонерна компанія “Автомобільні дороги України” відзвітувала про чисті збитки на суму 130 млн грн.