Новини
Аудит

Матеріали ревізії “Енергоатому” є даними розслідування НАБУ та Нацполу

Матеріали ревізії ДП “НАЕК “Енергоатом” за 2018-2021 роки є даними досудового розслідування Національного антикорупційного бюро України. Головне слідче управління Національної поліції України також поінформувало Держаудитслужбу, що копії акта ревізії “Енергоатому” долучено до кримінального провадження.

Про це йдеться у відповідь Держаудитслужби на запит проєкту “Марліну”. 

Крім цього, Держаудитслужба надіслала матеріали зазначеної ревізії до Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора, Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, Державної фіскальної служби України та Державної податкової служби України.

Проєкт “Марлін” закликає уряд дати детальні роз’яснення щодо мети аудиту “Енергоатому” та його результатів. У “Марліні” нагадують, що “Енергоатом” входить у топ-15 державних компаній, щодо яких уряд взяв міжнародні зобов`язання провести корпоративну реформу, яка включає запровадження дієвої антикорупційної системи на підприємстві.

Раніше Державна аудиторська служба виявила  13 млрд грн порушень та недоліків на державному підприємстві “Енергоатом”. Натомість, в “Енергоатомі” заявили, що вимоги Держаудитслужби до підприємства є необґрунтованими. Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва дію вимог ДАСУ зупинено.