Новини
Розслідування

Мінмолодьспорту не передає на приватизацію занедбаний будинок в центрі Києва

На балансі державного підприємства “Олімпійський навчально-спортивний центр “Конча-Заспа”, що входить до сфери управління Міністерства молоді та спорту, знаходиться будівля в самому центрі Києва площею 3,9 тис м².

Протягом десятиліть ця будівля знаходиться у занедбаному стані та поросла чагарниками Водночас Мінмолодьспорту не ініціює передачу будівлі на приватизацію.

За інформацією з відкритих джерел, будівля за адресою м. Київ, вул. В. Васильківська, 50/23 знаходиться у занедбаному стані більше 15 років. На початку 2000-х років після пожежі були розібрані дах і четвертий поверх. З середини 2010-х років фасади напівзруйнованої будівлі затягнуті білими екранами.

Прикметно, що в самому Міністерстві офіційно не визнають, що будівля зруйнована і не використовується за призначенням. Зокрема, на запит аналітиків Марлін, у Мінмолодьспорту зазначили, що на балансі Міністерства та державних підприємств, віднесених до його сфери управління, відсутнє надлишкове майно.

Окрім того, питання щодо занедбаної будівлі в центрі Києва також не було порушене в аудиторському звіті за 2016-18 роки внутрішнього планового фінансового аудиту та аудиту вiдповiдностi дiяльностi державного пiдприємства “Олiмпiйський навчально-спортивний центр “Конча-Заспа”, на балансі якого знаходиться споруда.

На початку 2021 року Фонд державного майна звернувся до Мінмолодьспорту з проханням надати пропозицію щодо включення цього комплексу будівель та споруд до переліку об’єктів, що підлягають приватизації, однак відповіді не отримав. 

Аналітики Марлін також зверталися до міністерства з проханням надати роз’яснення, чому занедбаний будинок в центрі столиці не передають на приватизацію. Однак відповідь також не отримали.

Варто також відмітити, що згідно з рішенням господарського суду міста Києва від від 2019 року ДП “Олімпійський навчально-спортивний центр “Конча-Заспа” розірвало з приватною фірмою ТОВ “А.М.Олімпік Інвестмент” інвестиційний договір. Договір містив умови з інвестування ТОВ “А.М.Олімпік Інвестмент”  у завершення реконструкції з розширенням комплексу будівель по вул. Велика Васильківська, 50/23 у м. Києві для розміщення Національного олімпійського комітету.

“За інформацією ДП “Конча-Заспа” станом на листопад 2021 новий інвестиційний договір щодо комплексу будівель за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 50/23, не укладено”, – розповіли в Мінмолодьспорт.