Новини
Фінзвіт

Найпотужніша державна продовольча корпорація отримала 8,8 млрд грн збитків за три роки

За підсумками 2020 року акціонерне товариство “Державна продовольчо-зернова корпорація України” отримало чисті збитки на суму 5,8 млрд грн.

Про це свідчить зведений звіт про виконання показників річного фінансового плану компанії, повідомляє Марлін.

Фінансові показники Державної продовольчо-зернова компанії за 2020 рік

За результатами 2019 року державна продовольча корпорація отримала чистий збиток на суму 1,54 млрд грн, а у 2018 році сума збитку склала 1,49 млрд грн.

Загальна сума заборгованості державної продовольчої корпорації перед різними партнерами становить 29,7 млрд грн.

Серед фінансових показників за 2020 рік варто звернути увагу на чистий дохід від реалізації продукції, який становить 7,1 млрд грн, що є вдвічі менше ніж у 2019 році.

На додатковий запит Марліну відповіли, що зменшення показників було зумовлене зниженням обсягів реалізації товарів по комерційній діяльності корпорації відносно планових показників.

У 2020 році середня кількість працівників Державної продовольчо-зернової корпорації України склала 4413 при, тоді як минулого року в корпорації працювало 4541 осіб – на 128 більше. Відповідно до пояснювальної записки, зменшення кількості працюючих був зумовлений проведенням оптимізації працівників.

З листопада 2020 р. на ДПЗКУ призначений в.о. голови правління – Андрій Власенко.

Андрій Власенко в.о. голови правління ДПЗКУ

До того Власенко очолював інше державне підприємство “Укрліктрави”. 

За даними Слідство.Інфо на сайті Мінекономіки містилося повідомлення про звільнення Андрія Власенка з посади керівника “Укрліктрави” через “неналежне виконання своїх службових обов’язків”. Під його керівництвом борг підприємства  сягнув більш ніж 12 мільйонів гривень і всі рахунки “Укрліктрав” були заблоковані. 

Нещодавно ДБР повідомила про викриття корупційної схеми в Державній продовольчо-зерновій корпорації України, а саме  вимагання грошей за призначення на посади. В ході досудового розслідування задокументовано факт вимагання вигоди керівником одного з департаментів корпорації у розмірі 35 000$. 

Державна продовольчо-зернова корпорація – національний оператор зернового ринку України, надає послуги у сфері зберігання, переробки, перевалки та експорту зернових. Корпорація позиціонує себе на ринку як найпотужніша державна вертикально–інтегрованою компанія в аграрному секторі економіки країни.