Новини
Фінзвіт

Непрацюючий Енергоринок отримав 137 млн грн збитків за півріччя

За перше півріччя 2021 року державне підприємство “Енергоринок” відзвітувало про чисті збитки на суму 137 млн грн.

Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану підприємства  за другий квартал 2021 року.

За аналогічний період 2020 року чистий фінансовий збиток “Енергоринку” склав 1,7 млрд грн.

З 2019 року підприємство перестало вести свою основну господарську діяльність – продаж електроенергії. Натомість, “Енергоринок” продовжує функціонувати з метою повного погашення кредиторської та дебіторської заборгованостей за електроенергію. Станом на липень 2021 року сума лише кредиторської заборгованості державного підприємства становить 27,3 млрд грн. 

У фінзвіті можна простежити і зменшення суми активів підприємства. Станом на липень “Енергоринок” володіє активами на суму 20,6 млрд грн, тоді як в березні сума активів дорівнювала 21,9 млрд грн.      

Підприємство не отримує чистого доходу, оскільки не проводить господарської діяльності. На сьогодні вся робота підприємства “Енергоринок” полягає в супроводі судових спорів, з метою стягнення боргів.  

На підприємстві працюють 67 осіб. Середньомісячна зарплата простого працівника складає 84 тис грн, адміністративно-управлінського персоналу – 86 тис грн, а керівника – 193 тис грн. Для порівняння:  середня зарплата простих працівників на підприємствах Міністерства енергетики в 6 разів менше і складає 13,7 тис грн

З березня 2014 року “Енергоринком” керує Юрій Гнатюк.  

“Енергоринок” входить до сфери управління Кабінету Міністрів України.