Новини
Аудит

Результати аудиту “Енергоатому”: 13 млрд грн порушень та недоліків

Державна аудиторська служба провела ревізію діяльності національної атомної енергогенеруючої компанії “Енергоатом” за 2018-2021 роки і виявила фінансових порушень та недоліків на загальну суму 13 млрд грн.

Про це повідомляє Марлін з посиланням на лист Державної аудиторської служби до Кабінету Міністрів України.  

Аудитори виявили наступні джерела порушень:

  • порушення у сфері закупівель – 9,3 млрд гривень;
  • втрати фінансових (матеріальних) ресурсів – 2,1 млрд грн;
  • неефективні управлінські дії або ризикові операції, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів – 1,4 млрд грн;
  • неефективні управлінські дії або ризикові операції, які можуть призвести до втрат надалі – 217,9 млн грн тощо. 

“Матеріали ревізії передані до Національного антикорупційного бюро України для розгляду та прийняття відповідного рішення”, – зазначили аудитори.

За результатами ревізії аудиторська служба також оформила доручення Міністерству енергетики: 

“Вжити заходів щодо врегулювання питання боргів за реалізовану електроенергію, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю для АЕС та зберігання радіоактивних відходів”

На додатковий запит Марліну з приводу проведених заходів з покращення фінансового контролю на “Енергоатомі”, у Міненерго зауважали на необхідності прийняття низки законів у Верховній Раді України та комплексного підходу щодо здійснення оплати виробникам електричної енергії, на яких покладено спеціальні обов’язки для забезпечення загальносуспільних інтересів.

З приводу зберігання радіоактивних відходів Міненерго відповіло, що це сфера відповідальності Кабінету Міністрів України. 

Нагадаємо, що раніше журналісти програми “Схеми” опублікували розслідування про зрив запуску  Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива “Енергоатому” у Чорнобилі. 
Раніше Марлін повідомляв, що 9 місяців 2021 року Енергоатом завершив із прибутком на суму 2,35 млрд грн.