Новини
Фінзвіт

Річні збитки ядерного підприємства зросли до 8 мільйонів

За 2020 рік державне підприємство “Бар’єр” відзвітувало про чисті збитки на суму 8,2 млн гривень.

Про це свідчить звіт про виконання показників фінансового плану державного підприємства за 12 місяців 2020 року повідомляє Марлін.

Звіт про виконання фінансового плану ДП “Бар’єр”

За результатами 2019 року “Бар’єр” так само відзвітувало про 7,4 млн грн збитків. У той час як 2018 рік завершений із збитком у розмірі 6,4 млн грн.

За минулий рік державне підприємство отримало валовий прибуток у сумі 244 тис грн, що склало всього 18% від запланованого прибутку у 1,3 млн грн. Чистий дохід від реалізації продукції склав 344 тис грн, а собівартість продукції – 100 тис грн. 

За підсумками 2020 року середня кількість працевлаштованих осіб на стратегічному державному ядерному підприємстві “Бар’єр” склала 17 осіб. Середньомісячні витрати на оплату праці працівників склали 7 тис грн, на адміністративно-управлінський персонал – 10,1 тис грн, тоді як на директора підприємства – 12,5 тис грн. Для порівняння середня заробітна плата по Україні на грудень 2020 року становить 14 179 грн.

Адміністративні витрати на підприємстві зросли у порівнянні із запланованими, і склали 7,5 млн грн замість запланованих 1,3 млн грн на рік. 

Державне підприємство “Бар’єр” офіційно визнано Кабміном таким, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Серед основних завдань – здійснення відновлювальних робіт на радіоактивно-забруднених територіях, поводження з відходами переробки уранових руд та обладнанням.

 Однак, останні роки ядерне підприємство, яке управляється Міненерго, є суто збитковим. З квітня 2020 року обов’язки директора виконує Юрій Рець. 

ДП “Бар’єр” було створено на місці Придніпровського хімічного заводу – великого підприємства виробництва урану часів СРСР, яке у найкращі роки продукувало близько 4000 тонн урану. У 90-тих ПХЗ був реструктуризований на тлі його банкрутства з приватизацією частин заводу. При цьому на території підприємства залишались сховища уранових відходів розмірами на 270 гектарів.

Основною причиною отримання збитку за 2020 рік є неотримання доходу від реалізації заходів Державної цільової екологічної програми першочергових заходів приведення у безпечний стан об’єктів і майданчика колишнього уранового виробництва виробничого об’єднання “Придніпровський хімічний завод” на 2019-2023 роки. Дохід, який очікувався від реалізації Програми ПХЗ, не отриманий у зв’язку з відсутністю укладених договорів на заплановані роботи по Програмі ПХЗ.

пояснили на “Бар’єрі” власні збитки.

У 2019 році уряд затвердив згадану екологічну програму щодо “Придніпровського хімзаводу”, розраховану на 5 років і з видатками у 248 млн грн. Однак, протягом двох років кошти на програму не виділялися. 

Нагадаємо, за 3 квартали 2020 року Східний гірничо-збагачувальний комбінат з видобутку урану відзвітував про чисті збитки на суму 356,9 млн гривень.