Новини
Фінзвіт

У Нафтогазі наполягають: фінзвіт – не публічна інформація

За версією НАК “Нафтогаз України”, фінансовий звіт компанії за перше півріччя 2021 року не є публічною інформацію.

Так відповіли в “Нафтогазі” на публічний запит аналітиків проекту Марліну, який виступає за підзвітність державних компаній.

“Такий документ не містить інформації, що становить суспільний інтерес (є суспільно необхідною). Натомість, запитуваний вами звіт містить відомості її власної господарської діяльності, що не суперечить законодавству”, – наголошується у відповіді у національній компанії за підписом Директора з інтегрованих комунікацій “Нафтогазу” Максима Білявського.

У “Нафтогазі” пояснюють, що публікують фінансову звітність відповідно до вимог Господарського кодексу на власному сайті. Останній звіт датований 2020 роком. 

Натомість у Марліні наголошують, що відповідно до урядового Порядку подання фінансової звітності, результати “Нафтогазу” вже мали бути підготовлені та надіслані до Міністерства фінансів та Мінекономіки. Проте обидва відомства підтвердили, що не отримували звіт від газової компанії. 

Також в Марліні не погоджуються, що фінансовий звіт “Нафтогазу”, на думку юристів нацкомпанії, є не публічною інформацією. Адже 100%  акції компанії управляються Кабінетом Міністрів України. 

За результатами 2020 року, компанія “Нафтогаз” отримала 19  млрд грн збитків. 
Раніше Марлін повідомив, що “Нафтогаз” єдина велика держкомпанія з ТОП-15, які обрані урядом для реформи корпоративного управління, не оприлюднила власний фінансовий звіт за півріччя.