Новини
Аудит

Уряд має пояснити, що відбувається навколо результатів аудиту “Енергоатому” – Марлін

Медійний проєкт “Марлін” спростовує будь-які звинувачення державного підприємства НАЕК “Енергоатом” в організації інформаційної атаки.

Про це заявив керівник проєкту “Марлін” Гліб Канєвський. 

“Марлін” наводить декілька аргументів, чому заяви “Енергоатому” про інформаційну атаку є безпідставними. 

  1. У новині “Результати аудиту “Енергоатому”: 13 млрд грн порушень та недоліків” журналісти поширили копію публічного листа Держаудитслужби на Кабмін, у якому наводиться перелік порушень, які були зафіксовані в роботі енергетичної компанії. 
  2. Проєкт “Марлін” звернувся до профільного Міненерго за роз’ясненнями щодо того, що було зроблено Міністерством для усунення порушень, які зафіксовані аудиторами на “Енергоатомі”. Інформацію “Марлін” отримав і оприлюднив її.
  3. Окружний адміністративний суд м. Києва відмовив у задоволенні вимоги “Енергоатому” заборонити Національному антикорупційному бюро України та іншим правоохоронним органам використовувати як процесуальні джерела доказів у кримінальних провадженнях матеріали та висновки ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства “НАЕК “Енергоатом”. 
  4. Ухвала ОАСК не є остаточним судовим рішенням у позові “Енергоатому” до ДАСУ, а є лише тимчасовим вжиттям заходів до вирішення справи. 

Гліб Канєвський вважає ситуацію, що склалася у процесі управління найбільшим державним виробником електричної енергії в країні фантосмагоричною. 

“Тобто уряд, який управляє “Енергоатомом”, направив туди державних аудиторів, щоб розібратися, що відбувається на державній компанії, від якої залежить ядерна безпека країни. Але йому заборонили розглядати результати аудиту за позовом самого “Енергоатому”, – коментує Канєвський. 

Проєкт “Марлін” закликає уряд дати детальні роз’яснення щодо мети аудиту компанії “Енергоатом” та його результатів. У “Марліні” нагадують, що “Енергоатом” входить у топ-15 державних компаній, щодо яких уряд узяв міжнародні зобов`язання провести корпоративну реформу, яка включає запровадження дієвої антикорупційної системи на підприємстві.    

Нагадаємо, у відповідь на оприлюднений лист державних аудиторів про порушення на “Енергоатомі”, державна компанія заявила, що вимоги Держаудитслужби до “Енергоатому” є необґрунтованими, і рішенням суду їх зупинено. 

А про новини, у яких опубліковані вимоги Держаудитслужби, в НАЕК “Енергоатом” зауважили, що вони “можуть розцінюватися як чергова інформаційна атака на стратегічне підприємство”.