Новини
Борги

В Агрофонді підтвердили, що безповоротно втратили 2 мільярди

Державна компанія “Аграрний фонд” підтвердила, що 2,14 млрд грн, розміщених у 2014 році на рахунках збанкрутілого “Брокбізнесбанку”, не були повернуті компанії після ліквідації банку.

Про це йдеться у відповіді компанії на запит Марліну.

“Внаслідок невиконання ПАТ “Брокбізнесбанк” умов депозитних договорів порушено статті 526, 610, 629 Цивільного кодексу та статтю 193 Господарського кодексу України та з підстав відсутності в останнього майна для задоволення вимог кредиторів під час процедури банкрутства, АТ “Аграрний фонд” нанесено матеріальної шкоди”, – повідомили в державній компанії.

Постановою Національного банку України у 2014 році розпочато процедуру ліквідації “Брокбізнесбанку”, а Фондом гарантування вкладів визначено, що 2,14 млрд грн Аграрного фонду мають бути повернуті у сьому чергу. 

У червні 2019 року виплати гарантованих сум відшкодування вкладникам банку були завершені, проте кошти Аграрному фонду так і не були виплачені.

Про втрату цих активів йшлось і у звіті Державної аудиторської служби про перевірку компанії за 2018-2019 роки.

Нагадаємо, 80% акцій банку “Брокбізнесбанк” належало олігарху-втікачу Сергію Курченку, який за даними Генпрокуратури причетний до відмивання коштів кілької українських банків. 

За підсумками 2020 року Аграрний фонд отримав чисті збитки на суму 197 млн грн