Новини
Фінзвіт

В уряді підтвердили, що не отримали фінзвіт Нафтогазу за півріччя-2021

Станом на кінець жовтня у Міністерстві фінансів та Міністерстві економіки відсутній звіт про виконання фінансового плану акціонерного товариства “НАК “Нафтогаз України” за перше півріччя 2021 року.

В Секретаріаті Кабінету Міністрів України також не змогли знайти звіт “Нафтогазу”.

Такі відповіді отримали аналітики Марлін на запити до міністерств.

Натомість, у “Нафтогазі” відповіли, що інформація про фінансовий стан компанії публікується на постійній основі на власному веб-сайті.  І в разі необхідності може бути завантажена з офіційного ресурсу. Проте, останній опублікований звіт датований 2020 роком.

Утім, відповідно до урядового Порядку подання фінансової звітності, результати “Нафтогазу” вже мали бути підготовлені та надіслані у вказані міністерства.

Суб’єкти управління стосовно підприємств, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, і підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємства, суб’єктом управління яких є Кабінет Міністрів України, подають до Мінекономіки і Мінфіну звіти про виконання фінансових планів окремо щодо кожного підприємства

йдеться у порядку

Зокрема у документі сказано, що за I, II та III квартали – не пізніше 45 днів після закінчення звітного кварталу компанії звітуються перед Мінекономіки та Мінфіном.

Тобто, результати за півріччя 2021 року “Нафтогаз” повинен був підготувати та надіслати в уряд ще в кінці серпня цього року.

За результатами 2020 року, компанія “Нафтогаз” отримала 19  млрд грн збитків. 
Раніше Марлін повідомив, що “Нафтогаз” єдина велика держкомпанія з ТОП-15, які обрані для реформи корпоративного управління, не оприлюднила власний фінансовий звіт за півріччя.