Новини
Фінзвіт

Зернова держкорпорація закінчила півріччя збитками на 87 мільйонів

У першому півріччі 2021 року акціонерне товариство “Державна продовольчо-зернова корпорація України” отримало чисті збитки на суму 87,5 млн грн.

Про це свідчить зведений звіт про виконання показників фінансового плану компанії, повідомляє Марлін.

У пояснювальній записці до фінрезультатів в.о. Голови корпорації Андрій Власенко як основну причину негативних показників визначив низький рівень трейдингу. Оптовий продаж зерна держкорпорацією на зовнішньому і внутрішньому ринках склав 443 тис тонн, що становить всього 52% від виконання фінансового плану.   

В держкорпорації наголошують, що цього року надали пропозиції на постачання зернових стратегічному партнеру китайській компаній ССЕС, яка відхилила більшість пропозицій. 

Загальна сума заборгованості корпорації перед різними партнерами становить 28 млрд грн.  

Середня заробітна плата працівника корпорації у вказаному періоді склала 9,6 тис грн на місяць. Член правління отримував 272 тис грн на місяць. 

Згідно зі звітом в.о. Голови правління Андрій Власенко у першому півріччі цього року в середньому отримував 423,6 тис грн на місяць, що в 44 рази є більшим за винагороду простого працівника.

в.о. Голови ДПЗКУ в суді. Фото – Слідство.Інфо

З листопада 2020 р. на ДПЗКУ призначений в.о. голови правління – Андрій Власенко. До того Власенко очолював інше державне підприємство “Укрліктрави”.

На сайті Мінекономіки містилося повідомлення про звільнення Андрія Власенка з посади керівника “Укрліктрави” через “неналежне виконання своїх службових обов’язків”. Під його керівництвом борг підприємства  сягнув більш ніж 12 мільйонів гривень і всі рахунки “Укрліктрав” були заблоковані. 

Нещодавно Власенка затримали працівники Нацполіції при спробі втечі з України. Власенку оголосили про підозру  за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). 

За версією слідства службові особи ДПЗКУ вчинили розтрату майна корпорації шляхом проведення експортних операцій зернових на підконтрольні компанії-нерезиденти за заниженою вартістю і без здійснення попередньої оплати. Сума збитків оцінюється в 57 млн доларів США. 

Державна продовольчо-зернова корпорація – національний оператор зернового ринку України, надає послуги у сфері зберігання, переробки, перевалки та експорту зернових. Корпорація позиціонує себе на ринку як найпотужніша державна вертикально–інтегрованою компанія в аграрному секторі економіки країни.

У 2012 році державний зернотрейдер взяв у китайської сторони у борг 1,5 мільярда доларів, з метою налагодити систематичні постачання продукції до Китаю. Борг має бути повернутим повернутим до 2027 року.

Управління ДПЗКУ здійснює Міністерство економіки.

Нагадуємо, що за перший квартал 2021 року ДПЗКУ отримала чисті збитки на суму 148,8 млн грн.

За підсумками 2020 року акціонерне товариство “Державна продовольчо-зернова корпорація України” отримало чисті збитки на суму 5,8 млрд грн.