Відповідь керівника проекту “Марлін” Гліба Канєвського на закиди Енергоатому про “інформаційну атаку”

Автор
Гліб Канєвський

Учора Енергоатом долучився до кагорти державних компаній, які звинуватили проект “Марлін” у інформаційних атаках на себе.

Нагадаю, “інформаційна атака” полягала у тому, що була оприлюднена повна копія листа Держаудитслужби на Кабмін, у якому йшлося про:

  1. викриті державними аудиторами порушення на суму понад 13 млрд грн;
  2. що детальну інформацію про порушення та як їх усунути аудитори передали в Кабмін та НАБУ.

Так от. Енергоатом вчора заявив, що у кінці минулого року звернувся до добре відомого Окружного адміністративного суду Києва (який вже начебто давно мав бути ліквідований на вимогу президента Володимира Зеленського). І суддя ОАСК Олексій Огурцов зупинив дію листа Держаудитслужби в частині вимог до Кабміну усунути порушення на державній енергетичній компанії Кабміну.

Тобто, уряду, який управляє Енергоатомом, і направив туди власних аудиторів, щоб розібратися, що відбувається на державній компанії, від якої залежить ядерна безпека, заборонили розглядати результати аудиту, і за їх результатами вчиняти якісь дії.

І це після того, як розслідувачі “Схем” оприлюднили докази розкрадання коштів в структурі Енергоатому при будівництві сховища для відпрацьованого палива.

Якщо я скажу, що державне управління державними компаніями скочується у цілковиту махновщину, то не помилюся.

До речі, це саме той суддя Огурцов, який паралельно намагається заблокувати конкурс на голову САП, у стилі ”Шеф, давай что-то учудим”.

Завершу на позитиві.

По-перше, Марлін продовжить публікувати інформацію про реальні результати діяльності Енергоатому та інших великих державних компаній, щоб там не ухвалювали оаски.

А по-друге, Енергоатом намагався в суді і на НАБУ накласти заборону працювати із результатами ревізії. Але суд на таку вимогу не пішов.